Blog hledá nového spolumajitele!

Březen 2011

Blíží se snad vážně Apokalypsa ??

13. března 2011 v 20:51 | Midori Sakamoto ^^ |  ♥zajímavosti♥
Co se to ksakru děje ?? T.T nejdřív si řikam .. tk fajn .. zemětřesení na to sou zvyklí .. tsunami .. hrozný .. Fukushima?? Co se děje?? A teď sopka ?? Matička příroda už je asi vážně nasraná ... xD

1. Vláda varuje před možným výbuchem exploze v druhé budově reaktoru v zemětřesením poškozené elektrárně Fukushima 1. Tvrdí že reaktor, který obsahuje plutonium a uran, by měl být chráněn kovovou šasi.

2. Více jak 200 000 lidí bylo evakuováno z oblasti okolo Fukušima 1 a sesterské elektrárny Fukušima 2.

3. Nejméně 1300 lidí bylo usmrceno. Policie varuje že v nejvíce tsunami poškozené prefektuře Miyagi přesáhne počet obětí 10 000.

4. V celém Japonsku bylo evakuováno více jak 300 000 lidí. Časy jsou převedeny na čas v ČR. 18:00 - Podle zprávy agentury Kyodo čerpadlo chladícího systému jednoho z reaktorů v jaderné elektrárně Tokai přestal pracovat. Závod se nachází v okrese Naka v prefektuře centrální Ibaraki.
17:00 - Na jihozápadě Japonska vybuchla sopka Shinmoedake. Svědci vzdálení asi čtyři kilometry od vulkánu uvedli pro server AGI News, že vidí prach a výbuchy. Sopka byla nečinná 52 let, probudila se až loni v lednu a poté opět letos 1. března. Úřady vyhlásily pohotovost 3. stupně (z pěti) a zablokovaly k vulkánu přístup.
16:00 - Onagawská elektrárna vyhlásila stav pohotovosti.
14:09 - Japan's Tokyo Electric Power Co (tepco) is preparing to put sea water into the No 2 reactor at Fukushima Daiichi, or Fukushima 1, power station, Reuters reports. It has already been pouring water into reactors No 1 and 3 to try to cool them.
9:00 - Chlazení selhalo celkem u šesti bloků Fukušimských elektráren. V Japonsku již jsou záchrané týmy z Německa a Švýcarska a také armáda US.

Na jihu Japonska se probudila sopka, chrlí popel a kamení

Na japonském ostrově Kjúšú vzdáleném asi 1500 kilometrů od epicentra pátečního zemětřesení se probudila sopka Shinmoedake. Vulkán chrlí popel a kameny. Začal být opět aktivní po několika týdnech nečinnosti.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Sopka Shinmoedake chrlí popel a kamení
Dnes 17:44 - Tokio
(Aktualizováno: 18:32 )
Varování o aktivitě sopky vydala tamní meteorologická agentura. Ostrov se nachází na jihu Japonska.
Stále není jisté, zda tyto sopečné erupce mají nějakou souvislost s devastujícím zemětřesením a tsunami, které jsou jednou z nejhorších katastrof země vycházejícího slunce v jejích dějinách. [celá zpráva]
Na ostrově Kjúšú vzdáleném se probudila sopka Shinmoedake.
Na ostrově Kjúšú vzdáleném se probudila sopka Shinmoedake.
FOTO: yahoo.com
Sopka se probudila opět po více než 50 letech již v lednu tohoto roku. Japonsko leží v tzv. ohnivém kruhu, tedy oblasti, kde jsou seizmicky aktivní zóny, ve kterých jsou zemětřesení a sopečné erupce častými jevy.

Japonsko postihla největší katastrofa od konce války. Mrtvých až 11 tisíc

Páteční mohutné zemětřesení a tsunami způsobilo Japonsku největší katastrofu od druhé světové války. V neděli to řekl premiér země Naoto Kan. Podle policie může být mrtvých jen v nejhůře postižené prefektuře Mijagi až jedenáct tisíc.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Japonsko postihla největší katastrofa od konce války
Dnes 13:15 - Tokio
(Aktualizováno: 16:33 )
Ostrov Honšú, největší z japonského souostroví, s plochou 230 500 kilometrů čtverečních odpovídá rozloze Velké Británie, se posunul o 2,4 metru. Zemská osa pak byla vychýlena o nejméně 10 centimetrů. Nadále hrozí výbuch jaderné elektrárny Fukušima.
"Toto zemětřesení a tsunami a rovněž situace okolo jaderných bloků přinesly zřejmě nejtěžší útrapy od těch, které jsme zažili během padesáti let po druhé světové válce. Zda je překonáme, to závisí na každém z nás," prohlásil premiér Kan.
Jak pomoci Japoncům
Česká pobočka Armády spásy informovala Novinky, že kvůli katastrofě v Japonsku otevřela sbírku na pomoc obětem. Výtěžek předá pobočce Armády spásy v Japonsku. Přispět lze zasláním SMS zprávy ve tvaru DMS ARMADASPASY na číslo 87 777 nebo převodem peněz na účet sbírky 475 335 533/0300, variabilní symbol 222.
Sbírku zahájil také Český červený kříž. Jeho složky již od pátku operují přímo v terénu, informoval Novinky. Dary mohou zájemci směřovat na účet 222826/5500, variabilní symbol 999.
Čtvrt miliónu lidí připravily živly o domovy. Po zemětřesení z pátku následovalo více než 140 dalších otřesů, které pokračovaly i v neděli. Nespočet mělo sílu 6 stupňů Richterovy škály.
V postižených oblastech se v obchodech a na čerpacích stanicích tvoří fronty. Statisíce domácností jsou bez proudu. Nadále hrozí výbuch v jaderné elektrárně Fukušima 1, kde se v sobotu zřítila část budovy. Přehřívají se tam dva reaktory, které odborníci ochlazují mořskou vodou. [celá zpráva]
Americký list Los Angeles Times upozornil, že ale ani zemětřesení neotřáslo vybraným chováním Japonců.
Japonské úřady sdělily, že také na jaderné elektrárně Onagawa byl vyhlášen stav pohotovosti v důsledku zvýšené radioaktivity v oblasti elektrárny.
Japonci oplakávají své mrtvé.
Japonci oplakávají své mrtvé.
FOTO: Yomiuri Shiimbun, ČTK/AP
S vyprošťováním mrtvých pomáhají záchranářům i vojáci.
S vyprošťováním mrtvých pomáhají záchranářům i vojáci.
FOTO: Toru Hanai, Reuters
Vlna tsunami zanesla do ulic měst i letadla.
Vlna tsunami zanesla do ulic měst i letadla.
FOTO: Kim Kyung-Hoon , Reuters
Japonci opouštějí se slzami v očích své zničené domy.
Japonci opouštějí se slzami v očích své zničené domy.
FOTO: Kyodo News, ČTK/AP
Toto bylo ještě v pátek ráno prosperující město Minami Sanriku.
Toto bylo ještě v pátek ráno prosperující město Minami Sanriku.
FOTO: Kyodo News, ČTK/AP
Mrtvých v Japonsku stále přibývá.
Mrtvých v Japonsku stále přibývá.
FOTO: Jo Yong-Hak , Reuters
Solidarita Japonců se starými spoluobčany je obdivuhodná.
Solidarita Japonců se starými spoluobčany je obdivuhodná.
FOTO: Koji Sasahara, ČTK/AP
Ulice japonských měst připomínají obří skládku.
Ulice japonských měst připomínají obří skládku.
FOTO: Aly Song , Reuters
Japonská města u pobřeží vypadají jako měsíční krajina.
Japonská města u pobřeží vypadají jako měsíční krajina.
FOTO: Kyodo, Reuters
Evakuace lidí z okolí atomové elektrárny Fukušima.
Evakuace lidí z okolí atomové elektrárny Fukušima.

Zemětřesení v Japonsku!!!!

11. března 2011 v 17:42 | Midori Sakamoto ^^ |  ♥zajímavosti♥
Viděli ste to???? Je to příšerné !!! roč zrovna Japonsko !!??? TT.TT

Tsunami zasáhla 2100 kilometrů japonského pobřeží, 88 000 lidí pohřešují

Počet obětí pátečního zemětřesení a následné vlny tsunami v Japonsku se podle záchranářů vyšplhal na nejméně 300. Očekává se, že bude počet obětí ještě růst, pohřešuje se 88 000 lidí. Zasaženo bylo pobřeží v délce 2100 kilometrů.

O síle tsunami svědčí, že některé automobily odnesla vlna z pobřeží do vzdálenosti půldruhého kilometru ve vnitrozemí. Vlna zasáhla pobřeží v délce 2100 kilometrů. Přes čtyři milióny domácností jsou bez proudu.
Vlna zasáhla desítky měst a vesnic. Měla místy až sedm metrů, si pohazovala velkými loděmi. Nesla i hořící budovy. Pod vodou jsou desítky kilometrů čtverečních východního pobřeží ostrova Honšú.
Požár na letišti v Sednaj, přes které se přehnala vlna tsunami.
Požár na letišti v Sednaj, přes které se přehnala vlna tsunami.
FOTO: Reuters
"Škody jsou tak velké, že nám zabere více času získat data," uvedl pro server NZHerald mluvčí japonské policie k tomu, proč zatím není možné vydat celkový přehled obětí. Zemětřesení, které podle revidovaných údajů mělo 8,9 stupně Richterovy škály, bylo šesté nejsilnější v historii od roku 1900. [celá zpráva]

Video

Obrovský požár ropné rafinérie v Ičihaře (Reuters/Stream.cz)
Kamión uvázlý na silnici zničené zemětřesením
Kamión uvázlý na silnici zničené zemětřesením
FOTO: ČTK/AP
V oblasti Tokia zahynuli nejméně dva lidé, 67letý muž, kterého rozdrtila zeď, a starší žena, na kterou spadla střecha. Další tři lidé byli rozdrceni, když se zřítil jejich dům v provincii Ibaraki. Podle posledních zpráv AFP si ale pád stromu na dům v Ibaraki vyžádal osm mrtvých.
Energetická mapa ukazuje intenzitu tsunami u Japonska.
Foto: Reuters
Hořící kancelářská budova v Tokiu
Hořící kancelářská budova v Tokiu
FOTO: Reuters
Japonská televize NHK uvedla, že šest lidí zahynulo při pádu budovy v Minami Somě v prefektuře Fukušima. Agentura Kyodo uvádí, že po sesuvu půdy ve stejné prefektuře je osm nezvěstných.
Zaplavené domy ve městě Sendai
Zaplavené domy ve městě Sendai
FOTO: ČTK/AP
Oběti hlásí i prefektura Mijagi. Jeden člověk zahynul v autě, které smetla vlna, uvedla CNN, další dva při pádu trosek.
Graf ukazuje sílu zemětřesení.
Foto: Reuters
V prefektuře Mijagi mimo jiné vlna smetla školáka.
Hořící rafinérie v Ičihaře
Hořící rafinérie v Ičihaře
FOTO: ČTK/AP

Požár v jaderné elektrárně

V jaderné elektrárně Onagawa propukl požár. Hoří u jedné turbíny, ale ta je oddělena od reaktoru. Žádná radioaktivita ze čtyř jaderných elektráren ale neunikla, uvedl premiér Naoto Kan. Byly automaticky odstaveny. V jedné ale selhal chladicí systém.
Zastaven byl i provoz rychlovlaků.

Video

Záběry následků obřího zemětřesení v Japonsku. Zdroj: Reuters
Tsunami zasáhla i Kurily, kde měla výšku 3,6 metru, uvedlo Rusko. Pobřežní oblasti byly evakuovány ještě před úderem. Odejít muselo 11 000 lidí. Tsunami dosáhla i Tchaj-wanu, ale nezpůsobila žádné škody.
Zničené domy v Sendai
FOTO: ČTK/AP
Varování před tsunami vydalo 19 států. Jsou mezi nimi i středoamerické země na pobřeží Pacifiku jako Kostarika a Salvador ale také Peru a Chile. Také Spojené státy vydaly varování před ničivou vlnou, a to pro státy Kalifornie, Oregon a Aljaška. Měla by mít metr. Vzhledem k síle zemětřesení a faktu, že bylo v relativně malé hloubce 30 km, může vlna tsunami způsobit velké škody i ve značné dálce od epicentra. [celá zpráva]